termomodernizacja

Korzyści wynikające z termomodernizacji budynku i możliwości uzyskania dofinansowania

Budynek bez warstwy izolacyjnej lub z taką wykonaną nieprawidłowo lub oszczędnie może prowadzić do wielu niedogodności. Oprócz negatywnego wpływu wywieranego na elementy konstrukcyjne i wykończeniowe, życie w takim budynku może powodować gorsze samopoczucie lub poważniejsze problemy zdrowotne. Tylko budynek odpowiednio ocieplony zapewnia zdrowy mikroklimat wnętrz, dlatego tak ważne jest aby zadbać o ten aspekt.

Zalety termomodernizacji

Podstawowym powodem, dla którego decydujemy się na termomodernizację budynków jest chęć uzyskania oszczędności. Dzięki dodatkowemu ociepleniu lub wymianie instalacji grzewczej można zyskać większą efektywność energetyczną budynku, a co za tym idzie – niższe koszty ogrzewania. Budynek odpowiednio izolowany nie będzie się tak szybko nagrzewał latem, dzięki czemu można zrezygnować z instalacji klimatyzacji. Ale najważniejsze jest to, że nie będzie się tak szybko wychładzał zimą. Nagrzane powietrze w pomieszczeniach nie będzie uciekać na zewnątrz, dzięki czemu opał wystarczy na dłużej, a sama obsługa ogrzewania nie będzie tak kłopotliwa.

Termomodernizacja niesie za sobą realne korzyści. Podobnie jest w przypadku remontu wnętrza, który uwzględnia usunięcie usterek / uchybień odpowiedzialnych za straty energetyczne.

Gold Hand – remonty Kielce

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji, można zlikwidować także problem nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach, która prowadzi do powstawania grzybów i pleśni. Wpływa to pozytywnie na jakość życia mieszkańców, którzy nie będą już narażeni na niebezpieczne patogeny. 

Jak zaoszczędzić na termomodernizacji?

Obecnie w całym kraju prowadzone są programy dotacyjne, które umożliwiają termomodernizację budynków o funkcji mieszkaniowej i usługowej. Zwykle procent dofinansowania zależy od osiąganych przychodów, jednak w zależności od województwa warunki uzyskania takiej dotacji mogą się różnić. W zakres termomodernizacji budynków wliczana jest wymiana lub zastosowanie ocieplenia zewnętrznego, wymiana okien i drzwi oraz modernizacja instalacji cieplnej, wodnej, a nawet elektrycznej. Również zastosowanie odnawialnych źródeł energii może zostać sfinansowane przez Państwo. Poprawa wszystkich tych parametrów prowadzi do polepszenia komfortu życia i osiągnięcia realnych oszczędności. 

Partner artykułu – RemonTech
https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *