termomodernizacja

Korzyści wynikające z termomodernizacji budynku i możliwości uzyskania dofinansowania

Budynek bez warstwy izolacyjnej lub z taką wykonaną nieprawidłowo lub oszczędnie może prowadzić do wielu niedogodności. Oprócz negatywnego wpływu wywieranego na elementy konstrukcyjne i wykończeniowe, życie w takim budynku może powodować gorsze samopoczucie lub poważniejsze problemy zdrowotne. Tylko budynek odpowiednio ocieplony zapewnia zdrowy mikroklimat wnętrz, dlatego tak ważne jest aby zadbać o ten aspekt.

Zalety termomodernizacji

Podstawowym powodem, dla którego decydujemy się na termomodernizację budynków jest chęć uzyskania oszczędności. Dzięki dodatkowemu ociepleniu lub wymianie instalacji grzewczej można zyskać większą efektywność energetyczną budynku, a co za tym idzie – niższe koszty ogrzewania. Budynek odpowiednio izolowany nie będzie się tak szybko nagrzewał latem, dzięki czemu można zrezygnować z instalacji klimatyzacji. Ale najważniejsze jest to, że nie będzie się tak szybko wychładzał zimą. Nagrzane powietrze w pomieszczeniach nie będzie uciekać na zewnątrz, dzięki czemu opał wystarczy na dłużej, a sama obsługa ogrzewania nie będzie tak kłopotliwa.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji, można zlikwidować także problem nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach, która prowadzi do powstawania grzybów i pleśni. Wpływa to pozytywnie na jakość życia mieszkańców, którzy nie będą już narażeni na niebezpieczne patogeny. 

Jak zaoszczędzić na termomodernizacji?

Obecnie w całym kraju prowadzone są programy dotacyjne, które umożliwiają termomodernizację budynków o funkcji mieszkaniowej i usługowej. Zwykle procent dofinansowania zależy od osiąganych przychodów, jednak w zależności od województwa warunki uzyskania takiej dotacji mogą się różnić. W zakres termomodernizacji budynków wliczana jest wymiana lub zastosowanie ocieplenia zewnętrznego, wymiana okien i drzwi oraz modernizacja instalacji cieplnej, wodnej, a nawet elektrycznej. Również zastosowanie odnawialnych źródeł energii może zostać sfinansowane przez Państwo. Poprawa wszystkich tych parametrów prowadzi do polepszenia komfortu życia i osiągnięcia realnych oszczędności. 

Partner artykułu – RemonTech
https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/

1 thought on “Korzyści wynikające z termomodernizacji budynku i możliwości uzyskania dofinansowania

  1. Jeśli mamy możliwość skorzystania z dofinansowania, to na pewno warto. Termoizolacja ma ogromne znaczenie w zmniejszeniu kosztów ogrzewania i ochronie powietrza. Szczególnie przy tak dużym zanieczyszczeniu. Ale bardzo ważne jest by dbać o konserwacje elewacji budynku. Można wpisać w wyszukiwarkę np. naprawa elewacji warszawa, firm świadczących takie usługi jest sporo. A regularna konserwacja dam możliwość prawidłowego działania termoizolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *